Sign In

Aktualności

Najnowsze wiadomości motoryzacyjne
Marka Volvo jedną z najbezpieczniejszych marek samochodowych

Marka Volvo jedną z najbezpieczniejszych marek samochodowych

Niewątpliwe jest, iż bezpieczeństwo na drodze jest bardzo ważne. To kluczowa misja marki Volvo, która jest znana niemal na całym świecie. Volvo Cars wyznacza pewne standardy względem bezpieczeństwa dla branży motoryzacyjnej. Doświadczeni producenci tej marki w ten sposób dbają o osoby biorące udział w ruchu drogowym.

Bezpieczeństwo w Volvo – na czym polega?

Celem marki Volvo jest nieustanne tworzenie i dopracowywanie pionierskich i bezpiecznych oraz inteligentnych technologicznych rozwiązań z zakresu mobilności. Wszystko po to, aby efektywnie chronić zarówno kierowców, jak i pasażerów.

Obecnie Volvo kojarzy się m.in. z bezpieczeństwem. Z pewnością tej szwedzkiej marce należy przypisać to, iż przykłada ona bardzo dużą uwagę do oferowanego poziomu bezpieczeństwa na drodze. Odnosi się to nie tylko do konstrukcji pojazdów, ale także do nowoczesnych systemów elektronicznych, które dodatkowo wspomagają kierowcę.

bezpieczeństwo w Volvo

Jak Volvo dba o nasze bezpieczeństwo?

Volvo precyzyjnie dba o nasze bezpieczeństwo wykorzystując ku temu różnorodne sposoby. Dążąc do bezpieczeństwa pojazdu trzeba zastosować choćby zaawansowane technologie. Realizując wizję Volvo, pracownicy mają kolejne wyzwanie, którym jest dążenie do braku korozji.

Technologia Volvo typu Safe Space Technology swoim zakresem obejmuje wszelkie standardowe funkcje bezpieczeństwa pojazdów Volvo. Wpływają one bowiem na bezpieczeństwo na drodze. Dzięki temu można skutecznie eliminować kolizje.

Kolejnym przykładem wpływającym na bezpieczeństwo Volvo jest autonomiczna jazda. Auta tej marki nowszej generacji gwarantują nie tylko bezpieczną, ale także autonomiczną jazdę, która nie będzie wymagać nadzoru kierowcy. To oszczędzi jego czas, jak również pozwoli na zajęcie się innymi sprawami.

City Safety bezpieczeństwo dzieci w Volvo

Warto zwrócić uwagę też na system polegający na rozpoznawaniu stanu oraz zachowaniu kierowcy. Volvo przyczynia się w ten sposób do bezpieczeństwa poprzez montowanie dwóch kamer. Ich zadaniem jest m.in. wykrycie braku koncentracji, nietrzeźwość kierowcy bądź jego senność. W przypadku wykrycia któregokolwiek czynnika wpływającego na ewentualną utratę kontroli nad panowaniem pojazdu, system automatycznie podejmuje konkretne środki zaradcze. Przykładem jest zmniejszenie prędkości, a nawet całkowite zatrzymanie auta.

Bezpieczeństwo Volvo to również zastosowanie przez markę trzypunktowych pasów bezpieczeństwa. Od wielu lat są one wykorzystywane w branży motoryzacyjnej. Ponadto, szacuje się, iż ten trafny wynalazek ocalił życie licznym osobom.

Wygoda współgra z bezpieczeństwem na drodze

Marka Volvo produkuje także tzw. seryjne systemy. Jednym z nich jest popularny tempomat. Zaleca się, aby był on adaptacyjny. W Volvo jest on tak zaprogramowany, że potrafi samodzielnie utrzymywać bezpieczną odległość od innego samochodu oraz zatrzymać auto choćby w korku, a następnie rozpędzić go do wskazanej wcześniej prędkości.

Bezpieczeństwo w Volvo u najmłodszych uczestników w ruchu drogowym

Marka Volvo dba o każdego, kto bierze udział w ruchu drogowym. Bardzo ważne jest przede wszystkim bezpieczeństwo najmłodszych! Zgodnie z przeprowadzonymi badaniami przez inżynierów wynika, że odwrócenie siedziska (fotelika) tyłem do kierunku jazdy przyczynia się do zmiany rozkładu sił, które działają na ciało maluszka w trakcie ewentualnej większej kolizji na drodze. Oczywiste jest, iż im dziecko będzie większe, tym niewygodnie będzie mu się siedzieć tyłem. Volvo nawet na to znalazło rozwiązanie w postaci stworzenia specjalnych podnoszonych siedzisk.

Volvo i jego wpływ na bezpieczeństwo – podsumowanie

Inżynierowie marki Volvo ciągle pracują nad tym, aby w produkowanych pojazdach było bezpiecznie. Oczywiste jest, że najlepszym rozwiązaniem jest przeciwdziałanie, czyli staranie się o niedopuszczenie do powstania ewentualnej kolizji. Można dostrzec, iż produkowane modele tej szwedzkiej marki posiadają dużo elektroniki, ale jest ona tworzona i modyfikowana po to, aby pomagać zarówno kierowcom, jak i pasażerom.

Podobne artykuły