Sign In

Aktualności

Najnowsze wiadomości motoryzacyjne
Zalety użytkowania samochodu elektrycznego w firmie

Zalety użytkowania samochodu elektrycznego w firmie

Samochód elektryczny w firmie obecnie staje się coraz bardziej popularny wśród przedsiębiorców. Jeśli zostanie on dodatkowo wzbogacony o flotę to można jeszcze skorzystać z pewnych benefitów, które są związanie nie tylko z samym finansowaniem, ale również z użytkowaniem danego samochodu. Jakie są zatem największe zalety użytkowania samochodu elektrycznego w firmie? Dlaczego warto rozważyć tę opcję?

Samochody elektryczne a flota w firmie

W dzisiejszych czasach szybkiego tempa nabiera elektromobilna transformacja z sektora transportu w naszym kraju. Coraz więcej kierowców decyduje się na nią poprzez włączanie zelektryzowanych i bezemisyjnych pojazdów i do własnych flot. Śmiało można stwierdzić, iż elektryfikacja flot jest zdecydowanie nieunikniona, natomiast wzrost popularności aut z alternatywnym napędem w prowadzonym przedsiębiorstwie stanowi efekt licznych korzyści użytkowych oraz finansowych.

Samochody zeroemisyjne wpływają na ukształtowanie danego przedsiębiorstwa jako firmę, której zależy na wspieraniu ciągłego rozwoju zrównoważonego transportu i jednocześnie są one zaangażowane w ochronę naszego środowiska. Istotne znaczenie dla przedsiębiorców ma też późniejszy rachunek ekonomiczny.

zalety samochodu elektrycznego w firmie

Samochód elektryczny w firmie – jakie są zalety?

Warto zainwestować w samochody elektryczne w firmie z wielu względów. Przedsiębiorcy chętnie wprowadzają zmiany we flotach. Spośród licznych zalet trzeba wskazać przede wszystkim na redukcję kosztów paliwa, dbanie o środowisko i całkowity koszt użytkowania pojazdu. Elektryczne samochody dostawcze są wręcz idealne do użytkowania ich w mieście.

Samochody elektryczne są zdecydowanie bardziej opłacalne niż spalinowe. Warto, aby przedsiębiorca przed zakupem pojazdu elektrycznego w firmie najpierw dokonał kalkulacji, która będzie uwzględniać spadek wartości pojazdu w trakcie całego okres użytkowania, jak również koszty eksploatacyjne. Z pewnością mniejsza ilość części z samochodów elektrycznych równoważy z mniejszą ilością wszelkich podzespołów, które mogłyby ewentualnie ulec awarii w trakcie eksploatacji.

Czy warto zainwestować w samochody elektryczne?

Pojazdy zeroemisyjne wyróżnia na tle innych przede wszystkim automatyczna skrzynia biegów i dynamiczne przyspieszenie, a także niższy poziom hałasu. Jeśli chodzi o konstrukcję to samochody elektryczne mają ją zdecydowanie prostszą w porównaniu do spalinowych pojazdów, co przekłada się na niższe koszty cyklicznej eksploatacji. Dodatkowo, kierowcy samochodów elektrycznych mają liczne uprawnienia, które oddziałują na efektywność użytkowania floty. Przykładem jest poruszanie się po buspasach, prawo do nieograniczonego wjazdu na strefy czystego transportu albo darmowe parkowanie w płatnych strefach. Z kolei kierowcy samochodów elektrycznych mogą odczuć cichą oraz płynną jazdę.

samochód elektryczny w firmie 2024

Dla przedsiębiorców bardzo ważna jest przyjęta ustawa o elektromobilności i paliwach alternatywnych. Zachęca ona bowiem do zwiększenia sprzedaży samochodów elektrycznych w formie ulg podatkowych, a nawet dotacji na dokonanie zakupu nowych pojazdów elektrycznych. Dodatkowo, zmniejszono również podatek akcyzowy. Samochód elektryczny w firmie jest więc atrakcyjny dla przedsiębiorców.

Samochód elektryczny w firmie – podsumowanie

W obecnej polityce gospodarczej, jednym z kluczowych priorytetów jest rozwój sektora elektromobilności. W praktyce wyszło, że infrastruktura ładowania pojazdów elektrycznych nie jest już tak dużą barierą jak wydawało się to na samym początku. Przedsiębiorcy dążą zatem do elektryfikacji flot samochodów firmowych niezależnie od lokalizacji prowadzonego danego biznesu.

Podobne artykuły