Sign In

Aktualności

Najnowsze wiadomości motoryzacyjne
Auta używane z USA. Czy warto kupować?

Auta używane z USA. Czy warto kupować?

Wybór miejsca, skąd sprowadzamy samochody ma bardzo duże znaczenie. Sam zakup pojazdu to niezwykle ważna decyzja. Obecnie można dostrzec, iż coraz większa część polskiego społeczeństwa decyduje się na import aut z USA. Dlaczego warto inwestować zatem w auta używane z USA?

Jakie marki sprowadzamy z USA?

Analizując rankingi dotyczące popularności marek sprowadzanych aut z USA trzeba zwrócić uwagę, iż na pierwszym miejscu znajduje się marka Volkswagen. Renault natomiast zajmuje początkowe miejsce w kategorii dostawczych pojazdów. Inne auta z USA, które są stamtąd sprowadzane to dodatkowo Opel Astra oraz Audi A4.

Jakie marki sprowadzamy z USA? W tę kategorię z pewnością wpisują się samochody luksusowe, a nawet sportowe. Bardziej opłacalne jest sprowadzenie aut z wyższych segmentów. W tych przypadkach oszczędności będą zdecydowanie większe, gdyż mogą one osiągać nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Sprowadzane auta z USA to także popularne SUV-y. To z pewnością jedne z najbardziej popularnych w Stanach Zjednoczonych. Dzięki temu są one dostępne z znacznie większej liczbie, jak również niższych cenach w porównaniu do Europy.

zalety importu aut z Ameryki

Import aut z USA i jego zalety

Jedną z kluczowych zalet odnośnie sprowadzania auta z USA jest przede wszystkim jego znacznie niższa cena. Szacuje się bowiem, że oszczędności mogą wynosić aż do 30% z danej wartości samochodu. Uwzględniając dodatkowo koszty transportu albo ewentualnych napraw to zakup auta z USA mimo wszystko będzie tańszą opcją.

Warto rozważyć import aut z USA, ponieważ amerykańskie pojazdy mają bardziej rozbudowane wyposażenie w przeciwieństwie do ich europejskich odpowiedników. Ponadto, wiele z dostępnych modeli oferuje jeszcze dodatkowe funkcje, a także pewne udogodnienia wpływające na większy komfort jazdy.

Auta z USA są z pewnością młodsze w porównaniu do polskiej oferty na rynku wtórnym. Amerykanie częściej zmieniają swoje samochody iż Polacy. Dzięki temu na rynek trafiają głównie kilkuletnie modele i w dobrym stanie technicznym.

Jak kupić auto z USA?

Auto z USA można kupić na kilka sposobów. Jednym z nich jest oczywiście osobista wizyta za oceanem, a następnie szukanie odpowiedniego dla siebie modelu. W kolejnym etapie kierowca musi wykonać transakcję i zorganizować odpowiedni przywóz danego samochodu do kraju. To jednakże nie jest specjalnie popularne rozwiązanie z pewnych powodów.

Osobista wizyta za oceanem pozwala na obejrzenie pojazdu i sprawdzenie jego stanu technicznego. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że sam wyjazd wiąże się z wysokimi kosztami i wcześniej należy uzyskać wizę. To z pewnością wysokie wydatki.

Import aut z USA może wiązać się z pewnym ryzykiem. Samochód może być powypadkowy albo w gorszym stanie technicznym niż wskazujące zdjęcia. Wcześniej nalezy dokładnie sprawdzić historię pojazdu, naprawy i użyte części.

import samochodów z USA

Wybierając auto z USA zaleca się, aby skorzystać z usług oferowanych przez firmę pośredniczącą. Doświadczeni pracownicy sprawdzą historię pojazdu w specjalnych bazach. To pozwoli uniknąć ewentualnego zakupu pojazdu po większych wypadkach albo uznanych jako zniszczone.

Oczywiste jest to, że nawet za granicą sprzedawcy mogą nie być uczciwi. W związku z tym warto przed zakupem sprawdzić wiarygodność danego sprzedawcy i ewentualnych pośredników.

Kupując używane auta z USA, konsument uzyskuje gwarancję producenta. Gwarancja, która jest wystawiana przez amerykańskie oddziały niestety, ale nie jest zawsze honorowana przez polskich producentów. W związku z powyższym zaleca się, żeby wcześniej dokładnie sprawdzić, czy wskazany producent uznaje takie gwarancje, które są wystawiane na amerykańskim rynku.

Podobne artykuły