Sign In

Aktualności

Najnowsze wiadomości motoryzacyjne
Jakie samochody sprzedają się najlepiej w 2024 roku?

Jakie samochody sprzedają się najlepiej w 2024 roku?

W bieżącym roku może nastąpić wzrost rekordowej rejestracji nowych pojazdów. Obecny popyt wskazuje, że jeśli wciąż będzie on utrzymywał się na takim poziomie to sprzedaż nowych aut może osiągnąć poziom identyczny jak w 2019 roku. Wzrost rejestracji samochodów dotyczy także zakupów używanych pojazdów, przy których można dostrzec, iż ceny znacznie spadają. Jakie są obecnie najlepiej sprzedające się samochody w Polsce? Co wpływa na ich zakup?

najlepiej sprzedające się auta w 2024 roku

Co decyduje o wzroście wymiany aut?

Występują różnorodne czynniki wpływające na obecne zachowania zakupowe klientów. Niezwykle istotny jest spadek inflacji oraz umocnienie złotego. Ponadto, planowane są niebawem jeszcze wzrosty wynagrodzeń. Niewątpliwe jest, iż obecnie można dostrzec konkurencyjne oferty pojazdów nawet z niskim budżetem.

Szacuje się, że wzrosła liczba osób, które planują w niedalekiej przyszłości wymienić i kupić swoje dotychczasowe auto. Z przeprowadzonych badań wynika, iż 42% ankietowanych zamierza dokonać zakupu pojazdu jeszcze w tym roku. Porównując uzyskany wynik do ubiegłego roku trzeba podkreślić, że wzrósł on aż o 36%.

Najlepiej sprzedające się samochody

Najlepiej sprzedające się auta w marcu bieżącego roku przede wszystkim Toyota i Skoda, a także Volkswagen. W dziesiątce znajduje się również Nissan.

Warto zwrócić uwagę, że na przełomie pierwszych trzech miesięcy 2024 roku najlepiej sprzedające się samochody to m.in. auta klasy premium, bo ich liczba wyniosła około 33 tysiące. Ten segment stanowi blisko ¼ z całego rynku nowych pojazdów w Polsce. Szacuje się, iż było ich o mniej-więcej 27% więcej w porównaniu do tego samego okresu, ale ubiegłego roku kalendarzowego.

Odnotowano, iż najlepiej sprzedające się samochody dla klientów indywidualnych „osobówek” z nieco wyższej półki to ponad 16%, a udział firm utrzymał się na poziomie 83%. To z pewnością jeszcze lepsze wyniki ze sprzedaży analizując dane z poprzedniego roku. Wynika to większej dostępności pojazdów wśród dealerów i krótszego czasu oczekiwania przeznaczonego na odbiór danego zamówienia.

Najlepiej sprzedające się samochody w Polsce w pierwszym kwartale 2024 roku to również m.in. Nissan, przy którym odnotowano wręcz największy wzrost rejestracji – o ponad 111%. Toyota wciąż utrzymała swój tytuł lidera na rynku motoryzacyjnym. Wzrost zarejestrowanych aut tej marki wzrósł o ponad 8%, analogicznie porównując do poprzedniego roku.

Najlepiej sprzedające się auta w 2024 roku to także Skoda, której sprzedaż wzrosła o 16% w porównaniu do poprzedniego roku. Kolejną często wybieraną marką była również Kia. Warto zwrócić uwagę, iż odnotowuje się tendencję wzrostową przy marce Hyundai.

najlepsze marki samochodów w 2024 roku

Zakup samochodu w 2024 roku

Szacuje się, że blisko 80% osób wskazuje, iż finansuje samochód za gotówkę. Znaczna mniejszość zaciąga kredyt klasyczny.

Największą motywacją do planowanej zmiany samochody jest przede wszystkim jego niezawodność. Dokładniej – odnosi się to do braku ukrytych wad i ewentualnych usterek. Oczywiste jest, iż tego typu czynniki tylko generują dodatkowe koszty, na które kierowcy nie chcą często się narażać. Kolejnym kluczowym czynnikiem są oczywiście najnowsze standardy bezpieczeństwa.

Kierowcy zwykle są gotowi przeznaczyć na nowy pojazd 100-150 tys. zł. Jeszcze rok temu większość kierowców deklarowała się na kwotę do 100 tys. zł, co stanowi znaczną różnicę. Być może są oni świadomi obecnych cen nowych aut, które są dostępne na rynku. Wiadomo, ze znajdą się tacy, którzy będą w stanie przeznaczyć nawet 200 tys. zł. na sfinansowanie nowego samochodu.

Podobne artykuły